"Enter"a basıp içeriğe geçin

MHRS Hastane Randevu

Devlet hastaneleri ya da aile hekiminden randevu almak için artık cep telefonunuz yeterli. MHRS adlı mobil uygulama sayesinde cepten hastane randevusu alma imkanı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca yine MHRS sayfası üzerinden devlet hastanesi randevu alma ve diğer doktor randevusu işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten yapılan bu hastane randevu sistemi için ise ücretsiz olarak mhrs kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Her türlü sağlık hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların hastanelerde sıra bekleme derdini bitirmek için hayata geçirilen ve ilk günden itibaren özellikle yaşlıların hastanelerde beklemesini önlemin bulunan mhrs hastane randevu alma servisi, çağımızın gerçeği olan internet bağlantılı her tür cihaz ile kolaylıkla alınabilmektedir.

Hastane randevusu almak için yapmanız gereken ise mhrs giriş ekranına bağlanıp ardından tc kimlik numarası ve şifreniz ile girişi gerçekleştirdikten sonra hangi ildeki hangi devlet hastanesi ya da numune hastanesi, eğitim ve araştırma hastanesinde muayene olmak istiyorsanız sırasıyla seçmeniz gerekiyor. Ardından muayene polikliniğini ve sonra da doktorunuzu seçtikten sonra randevu listeleri çıkıyor ve daha sonra da size uygun olan tarih ve saatte hastane randevunuzu kolaylıkla almış oluyorsunuz.

Örneğin kartal devlet yada eğitim araştırma hastanesi dahiliye polikliniğinde muayene olmak istiyorsunuz, bunun için yapmanız gereken aynı işlemlerdir. Ağız ve diş sağlığı merkezleri için de aynı işlemler geçerlidir.

Daha önce aldığınız ve tarihini unuttuğunuz başvurular için endişe etmenize ise gerek yok. Çünkü hastane randevu sorgulama sayfası sizin tüm muayenelerinizi tarihleriyle beraber kayıt altına almaktadır. Bu nedenledir ki mhrs hastane randevusu sorgulama ekranında yer alan kayıt bilgileri ile muayene tarihlerinizini unutma devri kapanmış bulunuyor.

Unutmayın ki almak istediğiniz randevu günü dolu ise bir sonraki güne hastane randevusu almak için gece 24’ü bekleyin. Sistem sıfırlandığı için bu saatten sonra yeni günün doktor randevuları açılmaktadır. Buna mukabil hastane randevu alma telefon numarası ile de bu işlemler gerçekleştirilmektedir. Sizde hemen mhrs ile e devlet şifresine gerek kalmadan hastane randevusu alma işleminizi gerçekleştirin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir