"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hastane Randevusu Alma

Merkezi hastane randevu sistemi olan mhrs üzerinden muayene randevusu almak için bir kaç farklı yönteminiz bulunmaktadır. Bunlardan en basiti mhrs mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmek ve sonrasında kaydolup istediğiniz şehirdeki hastanenin ilgili bölümünden doktor randevusu almak olacaktır.

Bir diğer yöntem mhrs.gov.tr adresine girdiğinizde randevu al kısmına giriş yaptıktan sonraki açılan sayfada tc kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Eğer mhrs kayıt olmadıysanız edevlet ile giriş yapıp randevu işleminize devam edebilirsiniz. E devlet üzerinden giriş yapıp onay verdiğinizde sistem sizi otomatikman size özel sayfaya yönlendirecektir. Açılan sayfada daha önceki doktor randevularınızı ve diğer işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Aile hekimi randevusu ya da hastane randevusu alma işlemi için sayfada panelleri göreceksiniz. Örneğin aile hekimi randevu al işlemini yaptığınızda aile hekiminizin kim olduğunu görecek ve sonrasında covid-19 aşı, görüntülü muayene, normal muayene gibi seçenekler karşınıza çıkacak. Aile hekimlerine cep telefonundan görüntülü olarak da muayene olabileceğinizi unutmayın. Normal muayeneyi seçtikten sonra  randevu al sayfasında doktoronuzun muayene saatleri yazacaktır. Buradan size uygun olan saati seçip randevu onayını vermeniz yeterli olacaktır.

Hastanedeki kliniklerden randevu almak için de hastane randevu al ekranına girip genel arama ya da konuma göre arama yapabilirsiniz. Konuma göre arama yakınınızda olan hastanelerde randevu almanızı kolaylaştıracaktır.

Genel arama yaptığınızda muayeneyi seçiyorsunuz ardından aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

hastane randevu
hastane randevu

Bu hastane randevusu ekranında hangi il ilçe ve poliklinikte muayene olmak istediğinizi belirtip randevu ara diyorsunuz. Eğer yakın zamanda boş randevu varsa doktor seçimini yaparak muayenenizi alabilirsiniz.

Bir diğer hastane randevusu almak için kullanılan yöntem Alo 182 numaralı mhrs merkezini aramaktır. Pek çok kişi için hızlıca ve müsait olunan zamanda randevu verilmektedir. Eğer  gitmek istediğini poliklinikte boş muayene sırası yoksa gece 12’den sonra arayıp tekrar randevu talebinde bulunursanız daha hızlı doktor randevusu alabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyoruz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir